xixi

xixi

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci......
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci......
xixi

xixi

"Vesmír je zmena. Náš život je odrazom našich myšlienok. "(Marcus Aurelius Antonius)

Príbeh o naplnení: Čo ti chýba?
Za majstrom Farina , veľkňazom poriadku svetla, jedného dňa prišiel utrápený pútnik. Žiadal o radu, ako má naložiť so svojím životom. Majstrovi povedal, že sa mu nič nedarí a cíti sa mizerne. Farin láskavo pozoroval pútnikov vystrašený výraz a v pokoji dopil svoj ​​čaj. Po dlhých minútach sa pútnik trochu uvoľnil a v miestnosti sa konečne rozhostil dostatočný pokoj pre Farinův otázku "Čo ti chýba brat?" .
šťastie.jpg
Pútnika zarazila priamosť otázky, ani sa nad tým nemusel dlho rozmýšľať a vyhŕkol "Všetko Majstre! Nič nemám, nič sa mi nedarí. Som asi prekliaty, tak som prišiel sem do kláštora svetla aby ste zo mňa to prekliatie odstránili. " Majster sa na pútnika láskavo usmial a mierne pokrútil hlavou. " Nie, nikto ťa neproklel, jediný kto je tak mocný aby ťa preklial si ty sám. Každý z nás si tvorí svoju vlastnú realitu. " Keď majster uvidel na tvári muža nechápavý výraz, tak ho vyzval, aby sa išli prejsť do kláštorných záhrad. Našli si lavičku pod rozkvitnutým stromom, usadili sa a Farin sa opýtal znova:
"Čo ti chýba?"
Hľadáš krásu?
Tú nájdeš všade okolo. Pozri na zlaté slnečné lúče, ako jemne hladí čohokoľvek sa dotknú, pozri na rozkvitnutú záhradu plnú voňajúcich kvetín, zdvihni hlavu a vnímaj rokov vtákovi na oblohe. ZRI lesknúce sa hladiny jazier, pereje rozbúrených riek valiacich sa k vysokým vodopádom alebo rybníky plné rýb. Stoj v úcte pred prastarými horami, ktorých vrcholky sa týči do nebies. Kochaj sa pohľadom na stáda koní na nekonečných pláňach, alebo na chvíľu Stoj tu v hlbokom lese a vnímaj všetok ten život a krásu okolo. Vôbec predsa nepotrebuješ honosné domy, luxusné šperky alebo najmodernejšie oblečenie. Všetka tá krása tu je, odpradávna, len ju konečne uvidieť.
lúče.jpg
Hľadáš lásku?
Tú nájdeš v sebe. Never tomu, že láska je niečo čo nemáš, kým to do teba niekto iný nevloží.Láska príde sama, vtedy, keď ju najmenej čakáš. Láska je v tebe, vo mne, všade okolo. Je to stále tá jedna láska a my jej môžeme zakúšať kedykoľvek budeme chcieť, keď prijmeme seba, keď prijmeme Boha v sebe. My sme Boh, sme tvorení láskou. Tvoja duša, rovnako ako moje, je pôvodom z toho istého zdroja. Pochop, sme jedno!
láska.jpg
Hľadáš istotu?
Skús na chvíľu prijať, že sa veci dejú presne tak ako sa majú diať a že nikdy nebudeš vystavený takej skúške, ktorú by si nezvládol. V tom maj istotu a tiež v sebe, uisti sa, že vždy myslíš, hovoríš a konáš v súlade so svojou dušou. Nielen z popudu zareagovať, povedať to čo říkáváš vždy alebo opakovať to čo hovoria iní. Jednoducho buď sám sebou brat, rozumieš? To bude tvoja nová zábezpeka. Veď keď konáš v súlade so sebou samým potom svojich činov neľutuješ, urobil si to čo si považoval za správne.
sám sebou.jpg
Alebo hľadáš radosť a šťastie?
Dovoľ si byť šťastný a raduj sa z toho krásneho pocitu byť nažive, dýchať, cítiť a vidieť všetku tú krásu okolo. Raduj sa z tej možnosti, že môžeš niekomu pomôcť, v niekom prebudiť lásku, alebo napríklad len vidieť ranné slnko. Pochop, nešťastným ťa nerobí okolnosti ale to ako ich prijímaš.
sťastie.jpg
Chýba ti partner?
Myslíš, že by si bol s niekým šťastný keď to nedokážeš ani sám so sebou? Nehľadaj si nikoho zo strachu zo samoty, bola by to len ilúzia lásky a vytvoril by si si na ňom závislosť. Ak nehľadáš-láska príde. Ak nie si milovaný, bojuj a osloboď sa.Lepšie povedané závislosť na tom že ho máš-nemáš, takže by si v onom vzťahu len trpel. Až nájdeš harmóniu vo svojej duši a bude ti dobre aj osamote, zistíš či niekoho naozaj chceš.
láska duše.jpg
Trebárs ti chýba bohatstvo
, kúpiť si všetko to čo chceš. Myslíš, že keď si to všetko kúpiš, budeš uspokojený? Na ako dlho? Čo potom? Potom príde strach aby si o to neprišiel a ten ťa bude prenasledovať do smrti, alebo do tej doby než o svoje bohatstvo prídeš. Často sa to vyrovná.
Nezabudni, že nemôžeš nič okrem lásky vlastniť na tomto svete- nič nemáš! Všetko máš len prepožičané do doby kým odídeš!!!
svet.jpg
Je možné, že tí chýba dobré meno a uznanie spoločnosti.
Viem, od mala ti hovorili ako je to dôležité niekým byť, niekam to predsa dotiahnuť. Lenže táto spoločnosť, u ktorej hľadáš uznanie, je presne tá spoločnosť ktorá uverila tomu, že niekto môže byť viac ako niekto iný. Je to len hra, hra nato že napríklad ja som veľmajster a tie pútnik. Požiadavka aby si niečím bol v sebe nesie horkú pachuť nevedomia, hovorí ti vlastne, že teraz ničím nie si a máš život stráviť honbou za pridelením nejaké falošné identity. Až prídeš nato, že už chceš byť len sám sebou, tak už ťa vôbec nebude zaujímať čo si ktokoľvek iný o tebe myslia, ver mi. Budeš slobodný. To je tá pozícia z ktorej sa ešte len začnú sny stávať skutočnosťou.
úspešný.jpg
Hľadáš bezpečí?
Bojíš sa zlých ľudí, že tí ublíži? Kde sú tí zlí ľudia? V tvojej hlave. Až pochopíš, že neexistuje nič ako súboj dobra a zla, nebudeš sa báť. Je len jeden zdroj, zdroj svetla a lásky a rovnako tak ako z neho každý z nás pôvodne pochádza, tak je každý z nás od neho rôzne vzdialený. Keď budeš plne vedomý, budeš aj pozorný a vyvaruješ sa situáciám, kedy by si sa stretol s hlboko nevedomým človekom. Vždy ale maj na pamäti, ten človek nie je zlý, je nevedomý. Podstatou nikoho z nás nie je agresie alebo iná forma konfliktu. Sú to rany z minulosti, ktoré si ľudia nosia v sebe pokojne aj celý život a ona agresie alebo konflikt je len ich obranou aby zase nezažili tú bolesť. Jednoducho nič iné ako túto reakciu zatiaľ nepoznajú. Môj majster mi raz povedal, ľudia sa delia na zrelé a ešte nie zrelé.
myslenie.jpg
Hľadáš únik pred stresom?
Povedz mi brat, čo ten stres vyvoláva? Tá osoba? Udalosť? Tá veta? Nie, ten stres vyvolávaš ty! To je tvoja práca, tvoja myseľ sa rozhodla na daný podnet zareagovať stresom. Niečo sa jednoducho stane a ty sa rozhodneš ako to prijmeš. Rovnako ako myseľ, tak aj telo niekedy automaticky reaguje. Ľudia krčí ramenami keď nepoznajú odpoveď, založí ruky keď sú neistí, alebo privrie oči keď premýšľajú. Rovnako tak myseľ reaguje na situácie, reaguje tak ako sa naučila alebo tak ako to odkukala u iných. Je len na tebe či to prijmeš, keď dokážeš odstúpiť od svojej mysle a prestať sa s ňou stotožňovať potom pochopíš, že jediným pánom tvojho vnútorného priestoru si ty a len tie rozhoduješ o tom ako sa budeš cítiť. Kým svoju myseľ neovládneš, nechaj ju teda brebentit a reagovať na čokoľvek, ale zaujmi od nej odstup. Myseľ sa bude snažiť aby si sa cítil zle a bude ťa stále s niekým a niečím porovnávať, bude vyvolávať stres. Ak pochopíš že nie si svojou mysľou, dokážeš od nej odstúpiť do role poslucháča a potom je len na tebe či sa ti toto prestavenie páči alebo nie. Najväčším nepriateľom človeka je on sám.
stres.jpg
Trápi ťa nejaký problém a budí ťa v noci zo sna?
Skús niekedy roztvoriť okenice a pozerať do nočného neba plného miliónov hviezd a na nič nemysli, proste len vnímaj tú nekonečnosť a krásu vesmíru, ktorého si súčasťou. Až potom sa znova zamysli nad tým malicherným pozemským problémom.
Pútnik: Tvoje slová sú krásna majstre, konečne sa cítim lepšie. Len neviem ako to dosiahnuť, vieš cítiť to naozaj tak. Nie som tak múdry a sčítaný ako ty.
Farin: Pravdu máme každý v sebe, od samého narodenia. Len ju v sebe zatiaľ mnohí neobjavili a stále žijú vo sne.
Pútnik: Prečo si ju neuvedomuje každý? Čo ľuďom bráni v poznaní?
Farin: Možno si práve vyriekol jednu z najdôležitejších otázok ľudstva bez toho aby si ľudia uvedomili, že si ju majú položiť. Odpoveďou je naša myseľ. Od detstva sa učíme v prvom rade všetko posudzovať myslí, až v dospievaní takmer stratíme sami seba a tak sa snažíme napodobňovať iných ľudí v ich konania, aby sme mali nejakú identitu. Naša myseľ nás ovládne a my nevieme kým sme. Kedykoľvek sa potom naše duše ozve z tej veľkej diaľky, z hlbín človeka, myseľ ju okamžite překřičí. Jednoducho pretože nás stále ovláda. Naučili sme sa to tak.
myšlienky.jpg
Pútnik: A ako teda docieliť toho aby to tak nebolo, čím myseľ ovládnuť? Veď to nejde, ako mám sám seba ovládnuť?
Farin: Ty si tvoja myseľ? Tá ktorá sa stále identifikuje s niečím iným a mení sa?
Pútnik: ... no ... to nie som.
Farin: Dobre, si svoje telo?
Pútnik: No, necítim sa byť kostí, orgánom alebo tkanív ... ale ...
Farin: Čím myslíš?
Pútnik: Mysľou
Farin: Akú?
Pútnik: Mojou mysľou
Farin: Aha a čo je toto?
Pútnik: Telo, moje telo.
Farin: Čie?
Pútnik: ...
Farin: Brat, ty si vedomím. Ty si život, bytie, vďaka ktorému tvoje telo žije. To je to čím musíš ovládnuť svoju myseľ. Je to niečo čo sa dá len cítiť, uvedomiť si to. Uvedom si sám seba. Na nič nemysli, len sa sústreď na svoj ​​dych a pozoruj všetko okolo bez toho aby by si to súdil.
úspech.jpg
titulku.jpg
Deň pomaly prešiel v noci a tí dvaja tam sedeli na lavičke pod starým stromom. Ani jeden z nich na nič nemyslel, obaja vnímali svoje bytie a všetku tú nádheru okolo a nad nimi len ticho žiaril oceán hviezd.

Ráno vyšlo zlatisté slnko a ožiarilo záhradu plnú života. Niečo sa v nej ale zmenilo, už v nej nesedel majster a pútnik, ale dve krásne bytosti, ktoré vedeli že pochádza z jedného zdroja a sú si bratmi.

Navzájom sa objali a poďakovali si. Pútnik mal oči plné sĺz, ako zrazu videl všetku tú nádheru okolo, svet už vôbec nebol tým škaredým miestom ako predtým. Bol plný života a lásky, rovnako ako on.

Vydal sa teda na svoju cestu, napísať ďalšiu kapitolu života. Zvyšok svojho pozemského života prežil tak ako mu vtedy poradil veľmajster Farin:
Vždy maj na pamäti že pozitívne priťahuje pozitívne a negatívne zase negatívne. To čo vysielaš, to sa ti vracia. Dávaj lásku a dostaneš ju. Buď šťastný človek ....
Zdroj : Seberizení.cz
“Každý je zrkadlovým odrazom teba samého – tvoje vlastné myslenie sa ti vracia späť.” ~ Byron Katie
zrkadlo.jpg
mlčanie.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one